Vuslat Bakay

1985 yılının Kasım ayında soğuk bir günde İskenderun’da doğdu. İlköğrenimine İskenderun Demir Çelik ilköğretim Okulu’nda başladı. Lise yıllarına İskenderun Demir 
Çelik Anadolu Lisesi'nde devam etti. Çok çalışarak birincilikle mezun olduğu lise hayatının sonrasında 2005 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü burslu kazanarak hayallerindeki meslek olan Beslenme ve Diyet Uzmanlığı eğitimine adım attı. 
 
Eğitim hayatı süresince İskenderun ve Adana’da özel polikliniklerde ve çeşitli beslenme merkezlerinde işini öğrenmek için yeri geldi çay taşıdı yeri geldi vileda yaptı ama çalışmaktan hiç vazgeçmedi. 
 
2009 yılında Akman Çocuk Yuvası'nda 0-6 yaş grubu çocuklara beslenme eğitimi verdi, aylık menü planlamalarını yaptı. Aselsan’da toplu beslenme sistemleri stajını tamamladı. Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi'nde Yetişkin Endokrinoloji Polikliniği, Nutrisyon, Genel Cerrahi ve Yoğun Bakım Servislerinde; Ankara Dışkapı Hastanesi Çocuk Hastalıkları Polikliniği ve Yatan Hasta Servisi hastane mutfağında stajlarını tamamladı. Başkent Üniversitesi Hastanesi Obezite ve Endokrin Polikliniği, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği: Anne ve Bebek Beslenmesi, Yanık Yoğun Bakım Ünitesi, Nutrisyon Beslenmesi, Klinik ve Yatan Hasta katında stajlarını tamamladı.
 
Meslek hayatına 2010 yılında Medicana International Ankara Hastanesi'nde Beslenme ve Diyet Uzmanı olarak başladı. Burada geçirdiği 3,5 yıllık süreçte poliklinikte kilo alma-kilo verme, sporcu beslenmesi, tiroit hastalıkları, diyabet, insülin direnci, gebelik ve emzirme takibi üzerine çalışırken klinikte Genel ve KVC Yoğun Bakım Üniteleri'nde Nutrisyon Diyetisyenliği, Kemik İliği Transplantasyon Ünitesi Diyetisyenliği, Onkoloji hastalarında Kemoterapi Süreci ve Sonrasında Beslenme Diyetisyenliği, Diyaliz Ünitesi Diyetisyenliği, Böbrek ve Karaciğer Transplantasyonu Diyetisyenliği, Yatan Hasta Katları ve Obezite Cerrahisi Diyetisyenliği yaptı. Bunun yanı sıra Yiyecek-İçecek Hizmetlerini yönetti.
 
2014 yılında Özel Koru Hastanesi'nde Yönetici Diyetisyen olarak çalışmaya başladı. Ekibinde bulunan 4 meslektaşıyla birlikte Beslenme ve Diyet Polikliniği’ni, Yatan Hasta Katlarını, hastane mutfaklarının yönetimini ve yiyecek içecek müdürlüğü görevini yürüttü. 
 
Kariyerine 2015 yılının Şubat ayından itibaren Vuslat Bakay Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışmanlık Merkezi'nde Kurucu Diyetisyen olarak devam etmektedir.
 

Beyza Koca

1995 yılında Ankara’da doğdu. Lise öğrenimini Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi’nde başarıyla tamamladı. Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü tam burslu okuyup, 2018 yılında yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu.
Aynı yıl Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans progamından da mezun oldu. Şu anda Anadolu Üniversitesi Aşçılık bölümü öğrencisi olarak öğrenim hayatına devam etmekte.
2017 yılında Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Yetişkin klinik, Nutrisyon ve hastane mutfağında yaz stajını tamamladı. Dikmen Akpınar Aile Sağlığı Mekezi’nde toplum sağlığı stajını tamamladı. Yıldız Yemek Catering şirketinde mutfak planı ve aylık menü planlamaları yaptı , Özel Tevfik Fikret Okullarında kreş ve ilkokul çocuklarına beslenme eğitimi verdi. Açkar Süt ve Süt Ürünleri Fabrikası’nda üretim aşamalarını, hijyen koşullarını inceledi. 2018 yılında Başkent Üniversitesi Hastanesi Çocuk klinik, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nde stajlarını tamamladı. Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Diyet Polikliniğinde (kilo kontrolü, Diyabet, Böbrek, Karaciğer, Kalp Damar hastalıklarında beslenme tedavileri) , Yatan hasta katlarında ve Nutrisyon biriminde stajlarını tamamladı.
2019 yılı itibari ile Vuslat Bakay Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışmanlık Merkezi'nde Diyetisyen olarak kariyerine devam etmektedir.
 

Funda İşleyen

Diyetisyenlerimiz Vuslat Bakay ve Beyza Koca'nın asistanı olarak görev almaktadır.

 

You Media Works

Medya ve Reklam Ajansımız olarak hizmet vermektedir. www.youmediaworks.com

ankara psikolog